Jesteś nowym użytkownikiem?
Home » Książki » USG » G. Małek Ultrasonografia Dopplerowska. Zastosowania kliniczne
pod redakcją prof. dr. med. Grzegorza Małek
Ultrasonografia Dopplerowska. Zastosowania kliniczne

Niezwykle cenna publikacja autorstwa zespołu wybitnych polskich ekspertów stanowi wyczerpujące źródło wiedzy na temat diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych. W dwóch tomach zamieszczono 435 ilustracji.

Poniżej do pobrania bezpłatnie fragment prezentacji slajdów. Cała prezentacja jest dostępna po zakupieniu książek tutaj.

Prezentacja do pobrania

 

Z Przedmowy prof. dr. med. Wiesława Jakubowskiego:

„… Ogromnie się ucieszyłem, że ta książka powstała i że została napisana tak praktycznie, zarówno od strony techniki badań dopplerowskich naczyń krwionośnych, jak i ich zastosowania w diagnostyce chorób naczyń tętniczych i żylnych. 

Udało się Panu dr. med. Grzegorzowi Małkowi zaprosić do jej napisania niekwestionowany Zespół Ekspertów w zakresie teorii i praktyki klinicznej badań dopplerowskich. 

To bardzo potrzebna i wartościowa książka, którą z pełnym przekonaniem mogę polecić szerokiemu gronu ultrasonografistów i lekarzy wielu specjalności medycznych, których ambicją jest uprawianie profesjonalnej ultrasonografii.

Dużą zaletą tej książki jest bardzo praktyczne podejście do omawianych zastosowań badań dopplerowskich w diagnostyce klinicznej, poczynając od nastawów aparaturowych, techniki wykonania badania, możliwych artefaktów i sposobu ich eliminacji, do interpretacji uzyskanych wyników w poszczególnych chorobach naczyń krwionośnych. …

Autorom udało się w sposób zwięzły i prosty przekazać całą praktyczną wiedzę z wcale niełatwej części ultrasonografii, jaką jest dopplerowska diagnostyka naczyń krwionośnych.

Duże brawa i podziękowania dla Pana dr. med. Grzegorza Małka i Zespołu Autorów. Oby więcej takich wartościowych pozycji z zakresu diagnostycznych zastosowań współczesnej ultrasonografii.

Książka ta powinna się znaleźć jako podstawowy podręcznik w bibliotece każdego szanującego się ultrasonografisty”.

 

Ze Wstępu:

„…Głównym założeniem było napisanie (książki) tak, by dostarczała podstawowej, ale sprawdzonej wiedzy, wystarczająco jednak obszernej, by lekarz zaczynający badania mógł z jej po mocą dać sobie radę w większości sytuacji. W badaniach dopplerowskich oprócz wiedzy teoretycznej dużą rolę odgrywa praktyka, a tego nie zapewni żadna książka.

Udało mi się namówić bardzo dobrych specjalistów do współpracy i napisania o tym, czym się zajmują na co dzień. Jest to gwarancja, że poszczególne tematy są omówione wyczerpująco i poruszają najistotniejsze wątki praktyczne.

Nie było naszym zamiarem dyskutowanie poszczególnych tematów i wątpliwości z istniejącym piśmiennictwem lub porównywanie różnych punktów widzenia. Odbiegałoby to bowiem od przyjętej na wstępie formuły przedstawienia danych sprawdzonych i powtarzalnych w zastosowaniach praktycznych ….

Podstawą dobrego opanowania każdej metody jest kontrola zwrotna wyników, czyli stały kontakt z klinicystami i porównywanie z innymi badaniami. Bez tego trudno mówić, że opanowaliśmy techniki dopplerowskie, co najwyżej możemy powiedzieć, że umiemy sprawnie obsłużyć aparat”.

Tom 1Tom 2